חלפים לרכב

מוסכים רבים מנסים לקזז עלויות תיקון באמצעות שימוש בחלפים שאינם חדשים או מקוריים. חלפים משומשים מטבעם זולים מחלפים חדשים, ואילו חלפים מקוריים יקרים יותר מחלפים שאינם מקוריים. זאת משום שמחירי החלפים המקוריים נקבעים על ידי היבואן ללא תחרות ואילו עבור חלפים שאינם מקוריים קיימת תחרות בשוק, אשר גורמת להוזלת מחיריהם. חלפים שאינם מקוריים איכותם אינה מובטחת, ולצד חלפים בטיב ואיכות טובים קיימים גם חלפים אחרים, זולים יותר, המגיעים באיכות ירודה.

כאשר במסגרת הטיפול מוחלפים חלקים ברכב יש לודא, בעיקר כאשר התיקון התבצע במוסכי הסדר, כי נעשה שימוש בחלפים חדשים ומקוריים.

חברות ביטוח רבות מפעילות לחץ רב על מוסכי ההסדר להוריד את עלויות תיקון כלי הרכב, ודרך נפוצה להוריד עלויות אלו היא באמצעות שימוש בחלפים שאינם מקורים או חדשים. על פי פוליסות ביטוח רכב, זכאי בעל הרכב לפיצוי אשר יחזיר את כלי הרכב לקדמותו, כלומר שימוש בחלפים מקוריים חדשים, או חלפים מאיכות השווה בטיבה לחלפים המקוריים. במקרים רבים בעלי המוסך אינם מדווחים לבעל הרכב מיוזמתם על כי החלפים בהם נעשה שימוש אינם כאלו. חברות הביטוח מצידן מפעילות לחץ על בעלי הרכבים לעשות שימוש במוסכי ההסדר ומעלימות עין משימוש בחלפים מאיכות ירודה ולעתים אף מחייבות את מוסכי ההסדר לעבוד עם ספק חלפים מסוים, שאינו ספק חלפים מקוריים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *