מוסכי הסדר של חברות הביטוח

פוליסות ביטוח רכב כוללות שני סוגי פוליסה עיקריים: פוליסת ביטוח רכב חובה ופוליסתביטוח מקיף. פוליסת ביטוח רכב חובה נותנת כיסוי למצבים בהם נגרם נזק גופני ונפשי לנהג הרכב, הנוסעים ברכב והולכי הרגל בתאונת דרכים בה היה מעורב כלי הרכב המבוטח, בעוד פוליסת ביטוח מקיף נותנת מענה ביטוחי למצבים בהם נפגע כלי הרכב עצמו, בין אם בעת תאונת דרכים או במגוון דרכים נוספות כגון נזקי טבע ובינהם שריפה, ברק או שטפון ואף בפגעי זדון כגון ניסיון פריצה אל כלי הרכב.

במסגרת ביטוח רכב מקיף מופיע לעתים קרובות המונח "מוסך הסדר", לרוב מופיע מוסך ההסדר כאחד היתרונות ללקוח שחברת הביטוח מציעה, ובמקרים אחרים מעודדת חברת הביטוח את הלקוח לפנות למוסכי הסדר על ידי שימוש באמצעי פיתוי מסוימים כגון הורדת דמי ההשתתפות העצמית או הבטחה לתיקון מהיר של הרכב המבוטח. למרות הצגת נושא מוסכי ההסדר כשרות אותו מציעה חברת הביטוח למבוטח, מוסכי ההסדר מהווים, בעצם טיבם, תחום שבו קיים ניגוד אינטרסים בין המבוטח לחברת הביטוח. בעוד המבוטח מעוניין בקבלת השירות הטוב ביותר והתיקון האיכותי ביותר מעוניינת חברת הביטוח בתיקון הזול ביותר והמהיר ביותר.

כבעלי רכב חשוב לזכור כי אתם זכאים לקבל שירות איכותי וחלפים חדשים ומקוריים וכי אינכם נדרשים לבצע את תיקוני הרכב במוסכי ההסדר, גם אם משמעות הדבר היא ויתור על הנחה בדמי ההשתתפות העצמית.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *